Browse By

Porady prawne dla firm

Porady prawne dla firm to drugi z nowych cyklów artykułów, które wprowadziliśmy w ostatnim czasie. Dziś o odpowiedź na pytanie z jednego czytelników poprosiliśmy Pana Mecenasa z zaprzyjaźnionej kancelarii.

Pytanie Czytelnika:  Odebrałam właśnie listowną odpowiedź odmowną dotyczącą otrzymania dotacji działalność gospodarczą. Odmowę umotywowano tym, że nie wskazałam posiadania lokalu, w którym będzie prowadzona działalność. Specyfika mojej branży wymaga, aby usługi były wykonywane u klienta, dlatego też we wniosku zaznaczyłam, że lokal jest nie wymagany. Czy odpowiedź odmowna została w takim razie wydana słusznie?

 

Odpowiedź: Proszę mieć na uwadze, że urzędnicy przeglądają setki takich wniosków, dlatego też tak ważne jest, aby wypełniać je według instrukcji. Użyte przez mają sformułowanie mogło okazać się niejasne dla urzędnika – nie zaznaczyła Pani bowiem, że usługi będą świadczone u Klienta.

Tak czy inaczej proszę pamiętać, że jeśli chodzi on prowadzenie działalności w Polsce, każdy ma obowiązek posiadać adres, pod którym działalność będzie prowadzona (jest on niezbędny chociażby do rejestracji w urzędzie skarbowym), dlatego też zachęcam do udania się do urzędu i wyjaśnienia tej kwestii osobiście.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *