Browse By

Biuro księgowe – czy warto?

Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad tym, czy przy prowadzeniu księgowości swojej firmy nie zgłosić się do biura rachunkowego. To zrozumiałe, bo dla wielu podmiotów biznesowych są to praktyki zbyt skomplikowane. Mimo wszystko wydaje się, że zatrudnienie kogoś do prowadzenia księgowości jest jak najbardziej zrozumiałe. Zastanówmy się w związku z tym nad tym, dlaczego warto zlecić to prawdziwym specjalistom. Co przemawia za takim wyborem?

Niższe ceny

Nie brakuje przedsiębiorców, którzy decydują się na zatrudnienie księgowego. Być może nie jest to wcale taki zły pomysł, ale najważniejsze jest tutaj to, że wynajęcie biura rachunkowego będzie po prostu tańsze. Dlatego też lepiej jest podpisać umowę z biurem aniżeli zatrudnienie osobnego księgowego. To jednak nie wszystko. Ponadto pamiętajmy, że odpadają nam wówczas między innymi koszty literatury podatkowo-finansowej, szkoleń czy też kursów, na które musielibyśmy takich księgowych zatrudnionych na etacie wysyłać.

Dostępność

Nie zapomnijmy również i o dostępności biur rachunkowych. W przypadku księgowego musimy liczyć się z urlopem czy jakimiś innymi wypadkami. Jeśli weźmiemy tutaj pod uwagę firmę, to nie mamy się czego obawiać, bo umowę podpisujemy bezpośrednio z biurem rachunkowym. W związku z tym biuro rachunkowe powinno nas przyjąć o każdej porze dnia, kiedy tylko jest ono czyste.

Odpowiedzialność za szkody

Uwagę zwrócić trzeba na odpowiedzialność za szkody. Otóż jeżeli księgowość zlecimy firmom zewnętrznym, nie będziemy musieli obawiać się o to, że na księgowaniu takich operacji stracimy zbyt wiele. Nawet kiedy tak będzie o pieniądze można się wówczas starać z ubezpieczenia biura rachunkowego.

Usługi komplementarne

Na koniec wspomnijmy jeszcze o usługach komplementarnych. Wiele biur rachunkowych świadczy dziś bowiem usługi nie tylko księgowe, ale też i szereg usług dodatkowych. Jest to spora korzyść, bo z takimi biurami współpracować można na wielu płaszczyznach. Do takich zaliczyć można też biuro rachunkowe www.tributum-kancelaria.pl, które swoje oddziały ma w Krakowie i Dąbrowie Górniczej.