Browse By

Co załatwimy w kancelarii?

Nie da się ukryć, że większość z nas nie ma wielkiego pojęcia o prawie. Nie mamy czasu na bieżąco śledzić zmian wszystkich ustaw, które zazwyczaj nas nie dotyczą. Jeśli jednak popadniemy w jakieś tarapaty, trudno się z nich wykaraskać osobiście. Nic dziwnego więc, że na terenie naszego kraju jest coraz więcej kancelarii prawnych, które bądź co bądź ułatwiają nam życie. Jak się bowiem okazuje, prawnicy pomóc nam mogą na wielu płaszczyznach życia. W jakich w związku z tym sprawach do kancelarii prawnych udajemy się najczęściej?

Sprawy karne

Prawo kojarzy nam się przede wszystkim z jakimś przestępstwem i oczywiście słusznie. Skoro tak weźmy więc pod uwagę w pierwszej kolejności sprawy karne. Jeśli wpadliśmy w tarapaty i grozi nam jakaś kara włącznie z pozbawieniem wolności, warto udać się do kancelarii i o pomoc poprosić dobrego prawnika, który ma w nich doświadczenie. W Polsce mamy dziś wielu znakomitych prawników, którzy potrafią wygrać, zdaje się nawet najgorzej wyglądające sprawy, przy których wina oskarżonego wydaje się oczywista.

Praca

Kancelaria prawna może nam również pomóc w kontekście nowego zatrudnienia. Zmieniając pracę i podpisując z nowym pracodawcą umowę przez jego przygotowaną, również możemy okazać ją prawnikowi. To dobry pomysł z tego względu, że zweryfikuje on, czy nie znajdują się w niej zapisy, które są dla nas niekorzystne, czy też takie nie staną się w przyszłości. Zmieniając miejsce zatrudnienia, warto więc pomyśleć o prawniku.

Mieszkanie

Podobnie sprawa ma się z nabyciem mieszkania czy domu. Nie jest żadną tajemnicą, że takie transakcje opiewają na setki tysięcy złotych, a nawet i więcej. Wielu z nas nie ma takich pieniędzy na co dzień i jeśli już nabywa nieruchomość, robi to raz w życiu. Oczywiście samą umowę kupna zatwierdza notariusz, ale nie jest to osoba, która stanie po naszej stronie. Taką bez wątpienia jest prawnik, który ją zweryfikuje i sprawdzi, czy nie znajduje się w niej coś, czego później będziemy żałować. Zdarzało się bardzo często, że osoby podpisujące umowy bez kontaktu z prawnikiem, szybko traciły nowo nabyte nieruchomości, czego lepiej jest unikać.

Oczywiście są to kwestie najważniejsze, w których prawnik może nam pomóc, ale nie jedyne. Ponadto często z jego usług możemy skorzystać na co dzień, na przykład podpisując umowę na telefon. Warto wówczas sprawdzić, czy nie zawiera ona żadnych niedozwolonych klauzul.

Wybierając kancelarię prawną, zazwyczaj sugerujemy się miejscem zamieszkana. Jeśli mieszkamy w Poznaniu, stawiamy na kancelarię z Poznania, jeżeli w Dąbrowie Górniczej, to szukamy czegoś w tym mieście. W tym drugim przypadku za dobrą uważana jest kancelaria prawna Łukasz Słota w Dąbrowie Górniczej.