Browse By

Biznesowe stylizacje

Stare powiedzenie mówi: „jak Cię widzą, tak Cię piszą”, co w przełożeniu na język biznesowy oznacza, że zrobienie dobrego pierwszego wrażenia może zaważyć na dalszych losach negocjacji czy rozmów biznesowych. A pierwsze wrażenie to nie tylko uśmiech czy znajomość tematu, ale także wygląd. Dlatego poniżej prezentujemy kilka pomysłów na stylizację dla biznesmena i bizneswoman, które z pewnością sprawdzą się w każdej sytuacji.

Dla niego

Stylizacja 1: Najbardziej eleganckim biznesowym strojem męskim jest garnitur, jest to też potencjalnie najprostsza z męskich stylizacji. Jednak panowie, którzy się na nią zdecydują powinni także zadbać o najdrobniejsze szczegóły takie jak elegancki portfel czy neseser (detale, o których elegancki mężczyzna nie powinien zapominać można znaleźć na stronie www – stylowydodatek). W tym sezonie panowie, którzy zdecydują się na garnitur powinni sięgać po sprawdzony granat lub kobaltowy, odcienie niebieskiego są w tym sezonie szczególnie modne. Do takiej stylizacji warto pokusić się o krawat także w kolorze niebieskim, ale w deseń, np. kropki czy białą kratę. Do butonierki wkładamy bordową lub biało – czarną poszewkę. Do granatowych czy niebieskich garniturów najlepiej jest wybrać jasnoniebieską lub białą koszulę. Całość uzupełniają skórzane eleganckie buty oraz wspomniany już neseser lub aktówka, koniecznie w tym samym kolorze co buty.

Stylizacja 2: To propozycja dla panów, którzy garniturów i krawatów nie darzą ogromną sympatią. Alternatywną możliwością jest ubranie białej koszuli, do tego kobaltowa marynarka zapinana na jeden guzik, powinna być dobrze dopasowana do ciała. Spodnie w kolorze khaki lub jasnych odcieniach brązu. Całość uzupełnia biała poszetka oraz muszka w granatowym lub czarnym kolorze. Do takiej stylizacji najlepiej będą pasowały brązowe skórzane buty i taki neseser.

Dla niej

Stylizacja 1: Ta stylizacja będzie idealna dla pań, które cenią swoją kobiecość i nawet w sytuacjach biznesowych chcą podkreślać, że różnią się od mężczyzn (co podczas niektórych negocjacji może stanowić duży atut). W tej stylizacji proponujemy granatową, obcisłą sukienkę mini, kończącą się tuż przed kolanem, do tego żakiet w kolorze pudrowego różu i takie same buty na obcasie. Całość uzupełnia biała torebka kopertówka. Ponieważ żakiet ukrywa znaczną część dekoltu, sukienka może mieć dość duże wycięcie, które dodatkowo przykrywa gruby i długi naszyjnik w intensywnie niebieskim kolorze.

Stylizacja 2: To wybór dla pań, które nie chcą podkreślać swojej kobiecości w sytuacjach biznesowych. W tym przypadku proponujemy czarną, atłasową marynarkę i takie same spodnie, a do tego biała bluzka o prostym zakończeniu. Do tego czarne szpilki i torebka kopertówka również w czarnym kolorze. W przypadku takiej stylizacji dodatki powinny być raczej oszczędne, może to być elegancki zegarek lub delikatna srebrna bransoletka. W takich stylizacjach, które mają podkreślać, że płeć nie ma znaczenia raczej unikamy dużych ozdób i krzykliwej biżuterii.