Browse By

Czym jest i kiedy stosować masaż biurowy?

Masaż biurowy jest szczególnym rodzajem masażu, jaki dedykowany jest osobom prowadzącym siedzący tryb życia. Być może dlatego mówi się o jego ogromnej popularności wśród pracowników korporacji, a sama jego nazwa sugeruje, że będzie idealny dla osób spędzających każdego dnia za biurkiem długie godziny. Pamiętajmy bowiem o tym, że siedzący tryb życia niesie ze sobą wiele negatywnych konsekwencji zdrowotnych, które dość szybko mogą być dla nas odczuwalne i wręcz uciążliwe. Masaże tego rodzaju przeprowadza Integracyjne Centrum Leczenia Bólu, którego ofertę możemy sprawdzić na stronie iclb.pl. Jeśli masaż tego rodzaju jest dla nas pewną nowością, a chcielibyśmy wypróbować jakiś masaż na start- ten jego rodzaj z pewnością się sprawdzi, tym bardziej, że wymaga od nas tak naprawdę minimalnego zaangażowania.

Czym charakteryzuje się ta forma masażu?

Chyba najbardziej charakterystyczne jest to, że masaż ten jest wykonywany w miejscu pracy danej osoby, a więc masażysta przyjeżdża pod wskazany adres, aby tam świadczyć swoje usługi. Zazwyczaj, zarówno dana osoba jak i masażysta dysponują ograniczonym czasem, jednakże jest to o tyle korzystna strategia, że można zaplanować taką sesję tak, aby mogła być jak najbardziej komfortowa dla pacjenta. Standardowo, sesja trwa około kwadransa, ale pozwala poczuć się znacznie lepiej, działa też odprężająco i pozwala zredukować ilość stresu. Zabieg jest wykonywany na specjalnych krzesłach, a jego głównym celem jest skupienie się na kręgosłupie, obejmuje on więc plecy, ramiona oraz szyję. Praca biurowa bowiem w największym stopniu wpływa na pojawianie się zwyrodnień i schorzeń właśnie w obrębie kręgosłupa.

Co ważne, cały zabieg jest wykonywany przez ubranie, nie trzeba więc się do niego w żaden sposób, specjalnie przygotowywać czy wkładać dedykowanych do tego celu ubrań. Masaż redukuje też sztywność w okolicy karku, daje chwilę wytchnienia i pozwala naładować akumulatory na kolejne godziny pracy za biurkiem. Dzięki niemu można też skutecznie pozbyć się zmęczenia oraz uporczywego bólu głowy. To zachęca do tego, aby przeprowadzać taki masaż z określoną regularnością, zwłaszcza, jeśli naprawdę dużo i długo pracujemy i odczuwamy chroniczne zmęczenie. Pamiętajmy jednak, aby do tego celu wybierać sprawdzone gabinety masażu i ośrodki, które specjalizują się właśnie w takich usługach. Dzięki temu zyskamy pewność, że masaż- pomimo iż trwa zaledwie 15 minut- naprawdę będzie skuteczny, a jego rezultaty szybko zostaną przez nas zauważone.