Browse By

Obsługa prawna firm

Wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie czy prowadząc własną firmę powinni korzystać z pomocy prawników. My radzimy, aby  nie zastanawiać się nad tym, ani chwili – konsultacje prawne przy posiadaniu własnej działalności są tak zwanym „absolutnym must have”. Bez pomocy specjalisty możemy bowiem pogubić się w gąszczu przepisów prawnych.

Pomocy prawnika będziemy potrzebować tak naprawdę już na samym początku, bowiem w umowie, którą będziemy podpisywać z naszymi kontrahentami, nie może być zapisów, które nie są zgodne z prawem. Samodzielne zaznajamianie się z przepisami jest bardzo czasochłonne, a i tak niesie ze sobą ryzyko popełnienia błędów. Warto również pamiętać, że przypadku pominięcia ważnych aspektów, wyjdziemy w oczach naszego kontrahenta na niepoważnych partnerów biznesowych.  Jednym słowem – możemy stracić wiarygodność, jak i kontrakt.

Niektórzy przedsiębiorcy korzystają z pomocy prawnej dopiero, kiedy do w grę wchodzi sprawa sądowa. Warto jednak pamiętać, że radca prawny może pomóc nam w wielu aspektach prowadzenia biznesu, w tym między innymi reprezentować nas przed urzędami, pomóc nam w sporządzeniu pism i dokumentów czy też rozwiązać konflikty pracownicze.