Browse By

Porady: jak założyć gabinet dietetyczny?

Na prowadzenie własnego biznesu decyduje się coraz większa liczba osób, które pragną zarabiać więcej i efektywnie wykorzystywać zdobyte umiejętności. Jeżeli należysz do osób, które również chcą pójść „na swoje”, a do tego posiadasz wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania, mamy dla Ciebie wartościowe porady. Jak założyć własny gabinet dietetyczny? Okazuje się, że to nie takie trudne!

Jak otworzyć gabinet dietetyczny?

Odpowiedź na pytanie, jak otworzyć gabinet dietetyczny, jest stosunkowo prosta – wystarczy bowiem założyć własną działalność gospodarczą i posiadać wykształcenie dietetyka, które pozwoli na świadczenie usług klientom. Oprócz zadbania o kwestie formalne, musisz posiadać odpowiedni lokal, wyposażenie oraz know-how, które pozwolą Ci realizować zlecenia zgodnie z oczekiwaniami osób w różnym wieku i o zróżnicowanych potrzebach.

Niestety, takie rozwiązanie jest z jednej strony bardzo kosztowne i wymaga bardzo dokładnego zaplanowania całej operacji. Z drugiej natomiast niezbędne okazuje się posiadanie stosownego wykształcenia, bez którego prowadzenie tego rodzaju działalności nie byłoby możliwe. Czy są na to lepsze porady? Jak założyć gabinet dietetyczny bez kwalifikacji? Okazuje się, że odpowiedzią na to pytanie jest franczyza.

Porady: jak założyć gabinet dietetyczny w łatwiejszy sposób?

Franczyza to sposób sprzedaży produktów oraz usług przy stałej współpracy między dwoma przedsiębiorstwami – franczyzodawcą i franczyzobiorcą. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł skorzystać z wiedzy i doświadczenia firmy oferującej franczyzę, która zapewni Ci:

  • pełne wsparcie na każdym etapie prowadzenia działalności;
  • odpowiednie narzędzia, w tym plany dietetyczne, systemy fiskalne czy materiały edukacyjne;
  • bezpłatne szkolenia z zakresu dietetyki;
  • kampanie marketingowe i stronę internetową, dzięki którym pozyskasz klientów;
  • wyłączność terytorialną – w obrębie powiatu, a nawet miasta.

W praktyce oznacza to, że nie musisz planować strategii działania i zyskujesz gotowe rozwiązania, które następnie wprowadzasz w życie. Co więcej, nie musisz nawet posiadać jakiegokolwiek wykształcenia – wystarczy, że w nowo otwartym gabinecie zatrudnisz dietetyka. To prostsze, szybsze i o wiele mniej kosztowne rozwiązanie, które może przynieść Ci podobne korzyści.

Jakie są wymogi?

Wiesz już, jak otworzyć gabinet dietetyczny, jednak pozostaje kilka informacji na temat wymagań. Aby rozpocząć tego rodzaju działalność, musisz dysponować odpowiednim wkładem własnym, lokalem, w którym będziesz świadczyć usługi, a także zatrudnić dietetyka z wykształceniem. Często franczyzobiorcy wymagają również świadczenia usług w odpowiednio dużym mieście (np. powyżej 10 tys. mieszkańców) i oczywiście stosowania się do wewnętrznych wytycznych.

Mamy nadzieję, że powyższe porady, jak założyć gabinet dietetyczny, będą dla Ciebie przydatne. Sprawdź oferty sprawdzonych firm i ciesz się możliwością prowadzenia własnego biznesu, który będzie miał bardzo duże szanse na ostateczny sukces!