Browse By

W poszukiwaniu pomocy prawne

Skoro trafiłeś na ten artykuł, to na pewno jesteś w sytuacji, gdzie potrzebujesz pomocy osoby, która zna się na prawie. Na samym początku musisz pamiętać, że dobra kancelaria to wysoka cena, więc miej na uwadze przede wszystkim swoje potrzeby, nie pieniądze. Zanim podejmiesz decyzję, jaką kancelarię wybierzesz, sprawdź jej ofertę (przykładową znajdziesz tutaj – zobacz ofertę) – dzięki temu dowiesz się, czy dany specjalista pomoże Ci w rozwiązaniu sprawy.

Najważniejsza jest opinia

Jeśli już wiesz jakie są Twoje potrzeby i po co Ci jest prawnik, to możesz zacząć go szukać. W związku z tym potrzebujesz informacji, które najlepiej zebrać od osób zaufanych. Zastanów się, czy wśród rodziny lub znajomych, ktoś nie miał podobnego problemu. Możliwe, że będziesz mógł skorzystać z usług zaufanej osoby, która pomogła komuś z Twojego otoczenia. Okazuje się, że rekomendacja jest najlepszym sposobem na znalezienie idealnego prawnika. Możesz także popytać się osób w pracy, swoich współpracowników, księgowej lub doradcy finansowego. Jeśli jednak nikt nie jest w stanie wskazać Ci dobrego prawnika, zacznij sam zdobywać informacje.

Możesz szukać w gazecie, jednak najwięcej reklam i opinii znajdziesz w internecie. Dzięki temu możesz odnaleźć np. ranking kancelarii i dokonać na jego podstawie wyboru. Jednak coraz więcej kancelarii informuje o swoich osiągnięciach za pomocą witryn internetowych. Powoli mówi się, że podstawą jest posiadanie własnej strony. W te sposób kancelarie mogą dotrzeć do swoich potencjalnych klientów. W Internecie znajdziesz także referencje wystawione przez klientów zadowolonych z usług takiej kancelarii. Jeśli to ci nie wystarczy, możesz się upewnić o ich jakości w bezpośrednich rozmowach z referującym przedsiębiorcą, który opowie ci, dlaczego jest usatysfakcjonowany działaniem swojego prawnika.

Spotkanie i rozmowa

Jeśli zbierzesz już informację, najlepiej będzie jeśli stworzysz listę kilku kancelarii, które najbardziej Ci odpowiadają i umówisz się z nimi na spotkanie. Bardzo często o wyglądzie kancelarii można wiele powiedzieć, a oprócz tego, kontakt twarzą w twarz z prawnikiem będzie o wiele lepszy.

Możesz zauważyć jak się zachowuje, jak odpowiada na Twoje pytania i czy posiada wystarczającą wiedzę, aby móc mu powierzyć sprawę. Musisz tak poprowadzić rozmowę, by spróbować ocenić, czy możesz liczyć na odpowiedni poziom wiedzy merytorycznej i profesjonalizmu, a także zrozumienie twoich potrzeb, zaangażowanie, solidność i terminowość twoich partnerów. Musisz wyczuć, czy należycie przyłożą się do twoich spraw, czy możesz im zaufać.