Browse By

Dresscode- co warto wiedzieć o odpowiednim ubiorze do pracy?

Dresscode- obowiązuje w bardzo wielu miejscach pracy i być może i nam nie uda się nam uniknąć. Co to jest dresscode? To nic innego jak zespół rad i wskazówek, co do tego, jak ubierać się do pracy w konkretnym miejscu. Zatrudniając się w nowym miejscu możemy więc zostać poproszeni, aby takich zasad przestrzegać. Celem stosowania specjalnego sposobu ubierania się pracowników jest ujednolicenie ich wyglądu, a także troska o to, aby zawsze był on elegancki i profesjonalny. W szczególności ma to znaczenie w zawodach, w których pracownicy mają bezpośredni kontakt z klientami czy też partnerami biznesowymi. Występują oni bowiem w roli ambasadorów danej firmy i są jej wizytówką- ważne jest bowiem, aby ich strój był odpowiedni.

Ubiór, który nie zwraca na siebie uwagi

Tak naprawdę warto uświadomić sobie, że jedną cechą charakterystyczną dla niemalże wszystkich schematów ubioru w pracy jest minimalizm i prostota. Przede wszystkim chodzi bowiem o to, aby swoim ubiorem nie skupiać na sobie uwagi, która powinna zostać skierowana ku projektowi, transakcji, rozmowie biznesowej. Dodatkowo, chodzi o to, aby podkreślić swój profesjonalizm, a najlepiej udaje się to przez klasyczny, elegancki strój. Dresscode ma też na celu zwrócenie uwagi na to, aby zbyt mocno nie akcentować swojej płci, chociażby przez strój, który mógłby odkrywać zbyt wiele ciała. Nasz ubiór powinien być więc elegancki, z klasą i minimalistyczny pod względem formy.

Jakie ubrania będą więc odpowiednie?

Klasyką biznesowego looku jest garnitur. Może to być oczywiście garnitur o nowoczesnym kroju, który jest dobrze dopasowany do sylwetki. Najmodniejszym kolorem takiego garnituru jest kolor niebieski lub granatowy. Wśród innych dostępnych kolorów można znaleźć także szarość oraz grafit. Dobrana do tego koszula powinna być jasna, zestawiona na zasadzie kontrastu. Może to być koszula biała, ale nie musi- równie dobrze będzie się prezentowała koszula w kolorze błękitnym. Uzupełnieniem takiego stroju są skórzane półbuty, które mogą być na niewielkim obcasie, a także krawat.

W przypadku kobiet sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, gdyż mamy tutaj wiele wariantów. Może to być garsonka, a więc żakiet ze spódnicą do kolan lub za kolano, marynarka z eleganckimi spodniami, a także minimalistyczna sukienka. Jeśli wybieramy koszulę, również powinna być w kolorze białym, szarym, błękitnym czy czarnym. Zdecydowanie należy omijać krzykliwe kolory, które zwracałyby na siebie uwagę. Nie na miejscu będą też wydekoltowane bluzki czy zbyt krótkie spódniczki mini. Nie każdy pamięta także o tym, że wśród takich zasad znajdziemy także te, które odnoszą się do makijażu czy biżuterii. Makijaż powinien być bowiem stonowany, a biżuteria minimalistyczna. Dzięki odpowiedniemu strojowi będziemy mogli poczuć się swobodnie i komfortowo. Natomiast strój źle dobrany do sytuacji może zburzyć naszą pewność siebie i sprawić, że nie będziemy mogli skupić się na przebiegu spotkania. Warto więc wcześniej pomyśleć o tym, aby odpowiednio skompletować swoją garderobę.

Jeżeli potrzebujesz nowego ubrania do pracy znajdziesz je na https://www.niren.pl/