Browse By

Inwentaryzacje aptek

Inwentaryzacja to czynność, która raczej nie kojarzy się z niczym miłym. Przeważnie nie lubimy tego zajęcia, ponieważ jest czasochłonne i nużące. Jednak jest ono konieczne nie tylko w sklepach, ale również w aptekach. Tylko w ten sposób można sprawdzić ile produktów znajduje się na stanie i czy wszystko się zgadza. Można sobie znacznie ułatwić to zajęcie. Wystarczy postawić na outsourcing inwentaryzacji i po prostu skorzystać z nowoczesnych rozwiązań i pomocy innych osób. Wcale nie musimy tego robić sami. Mogą to za nas zrobić ludzie, którzy nawet nie są związani z naszą apteką.

Inwentaryzacje aptek nie są aż tak bardzo wymagające, ale jednak należy im poświęcić odpowiednią ilość czasu. Zdecydowanie bardziej inwentaryzacja podwykonawca jest lepszym rozwiązaniem. W trakcie inwentaryzacji sprawdzamy przecież czy wszystko się zgadza. Osoby zatrudnione z zewnątrz są bardziej obiektywne i dzięki temu zadanie może zostać wykonane lepiej. Niestety nasi pracownicy nie zawsze są uczciwi i jeżeli to oni samodzielnie będą wykonywać inwentaryzację, to nie możemy być pewni tego, co widzimy na papierze. Oczywiście nie można zakładać, że pracownicy zawsze oszukują, ponieważ nie jest to prawdą. Nawet jeśli mamy najlepszy zespół na świecie to i tak inwentaryzację warto zlecić komuś innemu. Zatrudnione przez nas osoby mają przecież i tak inne obowiązki, więc warto ich odciążyć.

Inwentaryzacja powinna być przeprowadzana regularnie. Tylko wtedy ma sens i jest wstanie wyłapać wszelkie nieprawidłowości. Regularne sprawdzanie stanu apteki pozwala równie na utrzymanie porządku, ponieważ wszystko będzie na swoim miejscu. W wielu przypadkach to właśnie nieodkładanie produktu na miejsce sprawia, że mamy problem z jego znalezieniem. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonej inwentaryzacji problem ten zostanie rozwiązany. Wszystko będzie odpowiednio poukładane.